Till startsidan

Martin Grysell

Martin arbetar med upphandlingsrådgivning och verksamhetsutveckling inom IT.

Martin har de senaste 7 åren arbetat som konsult med att hjälpa företag och offentlig sektor att köpa rätt IT system genom att stödja framtagandet av anbudsunderlag och offertutvärdering.
Martin har även erfarenhet av verksamhetsutveckling genom bland annat översyn av företags IT organisation. I botten är Martin civilingenjör med vidareutbildning inom ekonomistyrning och projektledning.

T: 076-340 29 10
E: martin.grysell@adviceu.se

Bengt Herlin

Bengt arbetar med verksamhetsutveckling och upphandlingsrådgivning inom IT-system och IT-tjänster.

T: 072-312 66 00
E: bengt.herlin@adviceu.se

Läs mer om Bengt Herlin
 

Håkan Häggblad

Håkan arbetar med avancerad rådgivning rörande verksamhetsutveckling och upphandling inom omåderna IT-system och IT-tjänster.

T: 070-377 70 37
E: hakan.haggblad@adviceu.se

Läs mer om Håkan Häggblad

Maria Jonsson

Maria arbetar med process- och verksamhetsutveckling och projektledning. 

T: 070-347 82 32
E: maria.jonsson@adviceu.se

Läs mer om Maria Jonsson
 

Elisabet Nilsson

Elisabet arbetar som senior projektledare/ rådgivare. Elisabet har vana vid att driva verksamhets- och IT-projekt från både från kund- och leverantörssidan. Hon har över 15 års erfarenhet från energibranschen.

T: 070-288 84 34
E: elisabet.nilsson@adviceu.se

Läs mer om Elisabet Nilsson

Petter Ulander

Petter arbetar med verksamhetsutveckling och upphandlingsrådgivning inom IT-system och IT-tjänster, samt som föreläsare/utbildare inom IT-upphandling.

T: 070-212 58 00
E: petter.ulander@adviceu.se

Läs mer om Petter Ulander
 

Christer Lundberg

Christer arbetar  med verksamhetsanalys, förstudier, upphandlingsrådgivning, förändringsledning och processbaserad verksamhetsutveckling.

T: 070-347 78 73
E: christer.lundberg@adviceu.se

Läs mer om Christer Lundberg

André Nilsson

André arbetar med IT-drifts- och förvaltningsupphandlingar samt rådgivning inom IT-strategi, IT-organisation och IT-säkerhet.

T: 070-208 58 68
E: andre.nilsson@adviceu.se

Läs mer om André Nilsson
 

Mats Wilhemsson

Mats arbetar med verksamhetsutveckling inom områdena IT- stöd och IT-tjänster.

T: 070-222 16 60
E: mats.wilhelmsson@adviceu.se

Läs mer om Mats Wilhelmsson

Henrik Melander

Henrik arbetar med verksamhetsanalys och förstudier inom HR, samt upphandlingsrådgivning inom IT-system och IT-tjänster.

T: 070-879 47 20
E: henrik.melander@adviceu.se

Läs mer om Henrik Melander
 

Urban Holmgren

Urban arbetar med projektledning/ verksamhetsutveckling och upphandlingsrådgivning inom IT-området.

T: 070-544 21 98
E: urban.holmgren@adviceu.se

Läs mer om Urban Holmgren

Stefan Olsson

Stefan arbetar med förvaltningsstyrning, projektledning samt upphandlingsrådgivning av IT-system och tjänster.

T: 070-312 85 00
E: stefan.olsson@adviceu.se

Läs mer om Stefan Olsson
 

Urban Sandström

Urban arbetar med process- och verksamhetutveckling, upphandlingsrådgivning och projektledning.

T: 070-522 56 59

E: urban.sandstrom@adviceu.se

Läs mer om Urban Sandström

Mikael Lövebrant

Mikael arbetar med verksamhetsutveckling, projektledning och upphandlingsrådgivning inom IT-system och IT-tjänster.

T: 076-777 97 00
E: mikael.lovebrant@adviceu.se

Läs mer om Mikael Lövebrant
 

Håkan Sundberg

Håkan arbetar främst med verksamhetsanalys, förstudier, projektledning och processbaserad verksamhetsutveckling.

T: 070-312 64 02
E: hakan.sundberg@adviceu.se

Läs mer om Håkan Sundberg

Linus Gustafsson

Linus arbetar med verksamhetsutveckling, upphandlingsrådgivning och projektledning inom IT. Han har drygt 10 års erfarenhet från energibranschen och ett förflutet som utvecklare.

T: 070 - 301 45 96
E: linus.gustafsson@adviceu.se

Läs mer om Linus Gustafsson
 

Fredrik Björnskiöld

Fredrik arbetar med verksamhetsutveckling och upphandlingsrådgivning inom IT-system och IT-tjänster.

T: 070 – 946 07 53
E: fredrik.bjornskiold@adviceu.se​

Läs mer om Fredrik Björnskiöld

Jan Westberg

Jan arbetar med projektledning i samband med upphandlingsprojekt samt upphandlingsrådgivning inom telekom, affärssystem och IT-tjänster.

T: 070-657 08 57
E: jan.westberg@adviceu.se

Läs mer om Jan Westberg
 

Jonas Nilsson

Jonas arbetar med verksamhetsutveckling och projektledning samt håller utbildningar inom dessa områden.

T: 070-642 22 16
E: jonas.nilsson@adviceu.se

Läs mer om Jonas Nilsson

Helen Könberg

Helen arbetar med upphandlingsrådgivning och projektledning.

T: 070-240 84 91
E: helen.konberg@adviceu.se

Läs mer om Helen Könberg
 

Martin Grysell

Martin arbetar med upphandlingsrådgivning och verksamhetsutveckling inom IT.

T: 076-340 29 10
E: martin.grysell@adviceu.se

Läs mer om Martin Grysell

Erik Näslund

Erik arbetar med upphandlingsrådgivning och projektledning med inriktning på IT.

T: 076-868 69 69
E: erik.naslund@adviceu.se

Läs mer om Erik Näslund
© Copyright 2017 AdviceU AB

Fotograf: Emma Larsson